Měření košíčků

Vysvětlili jsme si, jak měřit obvod pod prsy a proč je tento rozměr tak důležitý. Ale jak poznáme jaké písmeno koupit (90C, 85 B apod.)Takto je značena velikost košíčků. Jak je zjistíme?

 

Měření košíčků

V tomto případě se jedná o rozměr měření „přes prsa“. Opět se tento rozměr měří s oblečenou podprsenkou. Metr přiložíme na nejplnější místo podprsenky. Opět musí být metr pevně a těsně přiložen. A jak získáme tedy rozměr košíčků? Od obvodu přes prsa odečteme rozměr měřený pod prsy a k tomuto rozměru jsou přiřazeny písmena následovně:

A – 10-12cm, B – 13-15cm, C – 16-18cm, D – 19-21, E – 22-24 cm, F – 25-27cm, G – 28-30cm, H – 31-33cm,

I – 34-36cm, J – 37-39cm, K – 40-42cm. Jedná se samozřejmě opět o číslování v EU. V číslování UK označují košíčky podobně, tedy písmeny, ale za sebou jdou následovně – A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH. Lze tedy tady jasně vyčíst, že rozměru FF odpovídá naše H.

Nyní to tedy shrnu a ukážeme si to na příkladu. Naměřila jste si obvod pod prsy 80cm a přes prsa 95cm. Košíček je nutno spočítat, tedy 95-80=15. Od obvodu odečteme 10cm a výsledné číslo v měření EU je podprsenka ve velikosti 70B.

Samozřejmě, že toto měření by mělo pomoci při výběru velikosti podprsenky, ale není to vždy naprosto směrodatné. Záleží také na tom, o jakou podprsenku se jedná. Důležitým faktorem je střih, materiál, šířka kostic, výztuhy, šířka ramínek apod. Já mám třeba vlastní zkušenost s tím, že když si koupím podprsenku s vyztuženými košíčky, musím ji mít ve velikosti D, někdy i E. Ale pokud si koupím podprsenku, kde jsou jen kostice, stačí mi velikost C.

Někdy si ženy rády kupují podprsenku s menšími košíčky, aby docílily push-up efektu. Ale výsledek je pak otřesný. Prsa udělají tzv. efekt „dvojí prsa“. V praxi to znamená, že se vám sice vytvoří sexy žlábek, ale prsa přes malé košíčky přetékají a v tričku to vypadá nehezky. Správně by přechod z podprsenky neměl být vůbec na prsou znatelný. Nesprávnou velikost košíčků také poznáte podle toho, že se různě krabatí, a jinak deformují, přestože v nich prsa upravíte. Jedná se většinou o velkou velikost. Pokud se ale deformuje jen na špičce, potřebujete košíček větší, aby ho prsa dobře vyplnila.

Thermal Park Bešeňovápovinné ručení porovnání na auto,